Wydział Fizyki
Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu
 
 
 

Opinie uczestników

 

Krzysztof Lewiński

Kurs fizyki, na który uczęszczałem przez dwa lata zmienił moje podejście do problemów fizycznych. Przez cały okres nauki fizyka stawała się dla mnie coraz bardziej przejrzysta i logiczna. Zadania które rozwiązywaliśmy stymulowały nas do dyskusji na zajęciach i poza nimi. Efektywność i przyjemność z nauki podnosił fakt, że nikt nas do niczego nie zmuszał, nikt się nie denerwował (chyba że się bezczelnie spóźnialiśmy ;)). Zajęcia pomogły mi poszerzyć wiedzę na tyle, że zostałem finalistą 59 Olimpiady Fizycznej.

Podsumowując, kurs fizyki jest doskonałym wyborem dla wszystkich, którzy lubią poszukiwać rozwiązania, którzy oczekują od fizyki więcej niż podstawiania do wzorów. Osobiście – bardzo polecam.

 

Adrian Szymczak

Przygotowanie do Olimpiady Fizycznej jest bardzo dużym przedsięwzięciem. Poza zdolnym ścisłym umysłem i mobilizacją, dużym problemem jest wyselekcjonowanie odpowiednich lektur, zadań i informacji. Odpowiednich czyli takich, które najlepiej zaprocentują i przybliżą do finału. Osoba, która zaczyna swoją przygodę z fizyką nie jest w stanie tego dobrze zrobić. Potrzeba nauczyciela, który ogarnia wszystko to, co finalista musi umieć i co równie ważne, zrozumiale to przedstawi. Taką rolę godnie spełnili nasi wykładowcy, co widać po efektach – laureat 1. miejsca i dwóch finalistów Olimpiady Fizycznej oraz laureaci 3. i 4. miejsca Olimpiady Wiedzy Technicznej. Jesteśmy im niezmiernie wdzięczni, gdyż kurs wniósł nieoceniony wkład w naszą wiedzę i osiągnięcia. Jego interdyscyplinarny charakter poszerzył nasze horyzonty i co najważniejsze pokazał, że można myśleć na wyższym poziomie. Nauki w szkole czy w zwykłym kole naukowym nie sposób porównać do naszych zajęć. Niesamowicie miła atmosfera i przyjaźni wykładowcy, którzy posiadają ogromną wiedzę i odpowiedzą na wszystkie dociekliwe pytania, potrafią zainteresować i wzbudzić rządzę wiedzy są nieocenioną pomocą. Przebywanie w obecności takich ludzi oraz współpraca z nimi wewnętrznie obliguje i wzbudza chęć do bycia coraz lepszym.

 

Adam Ścibior

Bardzo polecam kurs wszystkim zainteresowanym fizyką. Odpowiednia forma przedstawienia zagadnień umożliwia dobre zrozumienie fizyki, co w szkole często jest nieosiągalne. Kurs jest także bardzo dobrym przygotowaniem od podstaw do Olimpiady Fizycznej. Przed jego rozpoczęciem nie myślałem nawet o startach w tego typu konkursach. Warto zatem spróbować, nawet jeśli na początku brakuje wiary we własne możliwości.

 

 

fot. Marek Nowak